Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
  • TEST LETNÍCH PNEU
  • ADAC 2011 195/65 R15
  • Goodyear EfficientGrip
  • Goodyear EfficientGrip 195/65 R15
    Test ADAC 2011

    Letní pneumatika Goodyear EfficientGrip s rozměrem 195/65 R15 je určena pro vozy Škoda Octavia, Volskwagen Golf, Passat a jiné.

    Goodyear EfficientGrip 195/65 R15

    Jak se řídit podle testu letních pneu?

    Výsledky testů letních pneumatik musíte brát s rezervou. ADAC přisuzuje vysokou důležitost i takovým kritériům jako jsou hlučnost nebo minimální úspora paliva a degraduje tím celkové hodnocení letní pneumatiky. Tato kritéria přitom nejsou vůbec podstatná pro bezpečný provoz v letních podmínkách.

    Kde koupit Goodyear EfficientGrip nejvýhodněji?

    V dnešní době je zřejmě nejvýhodnější nákup přes internet. Velmi doporučujeme prohlédnout si více eshopů a porovnat je, pročíst si podmínky a ověřit dostupnost zboží. Cenu také ovliňuje označení DOT (týden a rok výroby) pneumatiky, které již v důvěryhodných eshopech u pnematiky také najdete.

    Některé údaje nemusí být na Heurece vždy aktuální nebo je eshopy neuvádějí, proto si vždy ověřte dostupnost, cenu dopravy, DOT a další informace přímo na webu prodejce.

    Porovnejte ceny v různých eshopech na Heureka.cz!

    Přehled aktuální ceny Goodyear EfficientGrip 195/65 R15 vidíte v grafu:

    — minimalní cena     — průměrná cena

    ADAC test 2011: Goodyear EfficientGrip

    Při testování letní pneumatiky Goodyear EfficientGrip v rozměru 195/65 R15 se posuzuje chování vozu na ruzných typech povrchů. Jednotlivá kritéria ADAC testů mají v hodnocení váhu určenou procenty v tabulce níže. Hodnotí se bodově od 0.5 do 5.5, kdy nižší počet bodů je lepší. Hlavní přednosti a nedostatky letní pneu Goodyear EfficientGrip plynoucí z testu uvádí ADAC i slovně.

    Přednosti

    Nedostatky

    Bodové hodnocení

    kritériumváhahodnocení
    suchý povrch20 %1.8
    mokrý povrch40 %3.1
    hlučnost pneumatiky10 %3.3
    úspora paliva10 %1.8
    opotřebení pneu10 %2.3
    celkové hodnocení2.6

    Doporučení ADAC: vyhovující

    Celkové doporučení testu letní pneumatiky Goodyear EfficientGrip 195/65 R15 není založeno jen na celkovém získaném skóre, ale může ho degradovat i jedno hůře hodnocené kritérium.    TestZimníchPneu.cz