Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 • TEST LETNÍCH PNEU
 • ADAC 2018 175/65 R14
 • Sava Perfecta
 • Sava Perfecta 175/65 R14
  Test ADAC 2018

  Letní pneumatika Sava Perfecta s rozměrem 175/65 R14 je určena pro vozy Škoda CitiGo, Fabia, Toyota Yaris, Fiat Punto, Seat Ibiza, Volkswagen Polo a jiné.

  Sava Perfecta 175/65 R14

  Jak se řídit podle testu letních pneu?

  Výsledky testů letních pneumatik musíte brát s rezervou. ADAC přisuzuje vysokou důležitost i takovým kritériům jako jsou hlučnost nebo minimální úspora paliva a degraduje tím celkové hodnocení letní pneumatiky. Tato kritéria přitom nejsou vůbec podstatná pro bezpečný provoz v letních podmínkách.

  Kde koupit Sava Perfecta nejvýhodněji?

  V dnešní době je zřejmě nejvýhodnější nákup přes internet. Velmi doporučujeme prohlédnout si více eshopů a porovnat je, pročíst si podmínky a ověřit dostupnost zboží. Cenu také ovliňuje označení DOT (týden a rok výroby) pneumatiky, které již v důvěryhodných eshopech u pnematiky také najdete.

  Některé údaje nemusí být na Heurece vždy aktuální nebo je eshopy neuvádějí, proto si vždy ověřte dostupnost, cenu dopravy, DOT a další informace přímo na webu prodejce.

  Porovnejte ceny v různých eshopech na Heureka.cz!

  Přehled aktuální ceny Sava Perfecta 175/65 R14 vidíte v grafu:

  — minimalní cena     — průměrná cena

  ADAC test 2018: Sava Perfecta

  Při testování letní pneumatiky Sava Perfecta v rozměru 175/65 R14 se posuzuje chování vozu na ruzných typech povrchů. Jednotlivá kritéria ADAC testů mají v hodnocení váhu určenou procenty v tabulce níže. Hodnotí se bodově od 0.5 do 5.5, kdy nižší počet bodů je lepší. Hlavní přednosti a nedostatky letní pneu Sava Perfecta plynoucí z testu uvádí ADAC i slovně.

  Přednosti

  Nedostatky

  Bodové hodnocení

  kritériumváhahodnocení
  suchý povrch20 %1.7
  mokrý povrch40 %3.7
  hlučnost pneumatiky10 %3.6
  úspora paliva10 %2.2
  opotřebení pneu10 %2.5
  celkové hodnocení3.7

  Doporučení ADAC: uspokojivé

  Celkové doporučení testu letní pneumatiky Sava Perfecta 175/65 R14 není založeno jen na celkovém získaném skóre, ale může ho degradovat i jedno hůře hodnocené kritérium.  TestZimníchPneu.cz